BITCOIN WEEKLY OUTLOOK: WSZYSTKIE OCZY PATRZŠ NA NAS WYBORY, BODZIEC, ZAROBKI TECHNIKÓW

Nastroje na rynku Bitcoinów były w zeszłym tygodniu wyjątkowo bycze, ponieważ handlowcy/inwestorzy ocenili szanse dużych firm na wejście do sektora walut cyfrowych, w tym PayPal.

Kurs BTC/USD rozpoczął 7-dniowy okres czasu od przyzwoitego skoku – i resztę czasu spędził na handlu w górę. Stało się tak pomimo niepewności związanej z kolejnym bodźcem fiskalnym w USA i wyborami prezydenckimi 3 listopada. Bitcoin pozostał najlepiej sprzedającym się aktywem typu safe-haven po zamknięciu tygodnia o około 13% wyższym.

KOLEJNY DOBRY POCZĄTEK DLA BITCOINA
BTC/USD otworzyły się w poniedziałek, BTC/USD wzrosły o 0,5 procenta, aby móc handlować dalej powyżej 13.000 dolarów, co jest poziomem wsparcia psychologicznego, który zdaniem inwestorów zapewni solidną podstawę dla następnego biegu byków.

Kryptocurrency, Bitcoin, BTCUSD, XBTUSD, BTCUSDT
Bitcoin zaczyna nowy tydzień na zielono. Źródło: BTCUSD na TradingView.com

Podstawy na razie podtrzymują różowy obraz techniczny. Ten tydzień zapowiada się na pracowity, a wybory w USA i rozmowy na temat bodźców fiskalnych obiecują wpłynąć na perspektywy rynku globalnego, w tym Bitcoina.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Analitycy oczekują, że nominowany przez Demokratów Joe Biden pokona siedzącego prezydenta Donalda Trumpa, Republikanina. Dodają, że demokratyczna większość w Senacie i Izbie Reprezentantów utoruje drogę dla większego pakietu pomocy koronawirusowej – o wartości ponad 2 bilionów dolarów.

Część ekonomistów uważa ten bodziec za nieunikniony. Tak więc bez względu na to, kto wygra wybory, rynek powinien spodziewać się co najmniej pomocy o wartości 2 bilionów dolarów.

Oba scenariusze mają na celu osłabienie dolara amerykańskiego, a tym samym zwiększenie popytu na inne bezpieczne przystanie zarówno na rynku lokalnym, jak i zagranicznym. Bitcoin służy jako jedna z alternatyw zabezpieczających dla inwestorów. Dlatego też, koneserzy kryptoflory widzą, że po wyborach do USA obraca on w górę.

SEZON ZYSKÓW TECH

W międzyczasie, Bitcoin utrzymałby swoje zyski co najmniej powyżej 13,000$, ponieważ znaczący gracze technologiczni uwalniają swoje zyski z trzeciego kwartału.

W 2020 roku sektor ten znacznie przewyższył swoich konkurentów, do czego przyczynił się popyt na technologie internetowe podczas blokady koronaawirusowej. Obecnie sektor ten pokrywa ponad 80 procent łącznych zysków odnotowanych w indeksie S&P 500, stając się w pewnym sensie symbolem nienagannych wyników Wall Street w roku recesji.

W tym tygodniu, tacy jak Facebook, Alphabet (Google) i Apple ujawnią, czy ich ostatnie wiece akcji mają duże przychody jako bazę. Strategowie zauważają, że inwestorzy zignorowaliby nawet kiepskie sprawozdanie finansowe, biorąc pod uwagę perspektywy silnego wzrostu firm w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Zrównoważony rajd akcji w USA zmniejszyłby apetyt inwestorów na gotówkę. Z kolei oznaczałoby to mniejszą presję na sprzedaż w innych bezpiecznych miejscach, w tym w Bitcoin.

INNYCH NA WYNOS:
Europejski Bank Centralny opublikuje w czwartek swoje wytyczne na przyszłość. Wraz z ponownym pojawieniem się infekcji koronaawirusowych w Niemczech, Francji i innych częściach strefy euro, rynek oczekuje od banku większej pomocy finansowej. Jeśli tak się stanie, Bitcoin spodziewa się wyższego wzrostu w stosunku do euro.
Dolar amerykański prawdopodobnie opublikuje huśtawki, które mogą wpłynąć na zmiany cen Bitcoinów w ciągu dnia. Przewiduje się długoterminową słabość greenbacku.